WWW.CITRINA.LT diskusijų forumas

Jaukiausia palata visiems citroligoniams
Dabar yra Bal 29 2024, 06:40

Visos datos yra Array Etc/GMT-2




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: HDI kuro sąnaudos
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 17:45 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Rgs 06 2006, 22:28
Pranešimai: 425
Miestas: Kaunas
Sveiki. Jau 3 menesiukus vairuoju Xantia su 2.0 HDi 110AG varikliuku, taciau mano paskaiciavimais ji per daug vartoja dyzelinio kuro. Kie pas jus tokios masineles "valgo"? Ir kaip ta ju apetita galima butu sumazinti?

_________________
Volvo XC70 - Mano
Citroen C5 2.0 HDI - Zmonos
Xantia Break 2.0 HDI Exclusive - Parduota :(


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 17:51 
Atsijungęs
Site Admin
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sau 12 2004, 19:29
Pranešimai: 7320
Miestas: Kaunas
Skaičiukus prašome pateikti.

_________________
Ex Jorgette D12 '91
Ex Brigitte turbo D12 Automatic '99
Mėlynė V6 2.7 Hdi
Paveikslėlis Paveikslėlis


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 19:11 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Rgs 06 2006, 22:28
Pranešimai: 425
Miestas: Kaunas
Na pas mene suvalgo apie 7,5 litrus misriu ciklu. Tai normos ribose? Paga tecnine dokumentacija turetu buti maziau...

_________________
Volvo XC70 - Mano
Citroen C5 2.0 HDI - Zmonos
Xantia Break 2.0 HDI Exclusive - Parduota :(


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 20:09 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Rgp 27 2006, 14:12
Pranešimai: 942
Miestas: Tytuvenai /Lietuva
Mano auto,nors ir ne Xantia,bet 2,0 HDI,valgo iki 6,5 ,ir tai manau daugoka.Techninese harakteristikose raso:uzmiesty-4.9, misriai-5.8.Kazkaip nesutampa.....Ir tapkes lygtai nemindau... :roll:

_________________
Berlingo 1.6 HDI gimes 2006


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 21:41 
Atsijungęs
Senbuvis

Užsiregistravo: Vas 19 2004, 22:12
Pranešimai: 633
Miestas: Kedainiai
Jo, daugoka, jei važinėtum vien mieste, turėtų 7l pakakt. Man virš 6 lipa jei jau važiuoju virš 130.

_________________
AX 1,4D '93 Kulverstukas
BX 1,9TRD '89
XMex2,5 dabar 2,1td '95
Xantija 2HDI '99


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 21:46 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Rgp 27 2006, 14:12
Pranešimai: 942
Miestas: Tytuvenai /Lietuva
Arte. rašė:
Jo, daugoka, jei važinėtum vien mieste, turėtų 7l pakakt. Man virš 6 lipa jei jau važiuoju virš 130.
Kame saknys,a?

_________________
Berlingo 1.6 HDI gimes 2006


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 22:46 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Lap 12 2006, 14:11
Pranešimai: 215
Miestas: Kaunas
nepaminejai vieno svarbaus pavaru perjungimas
tepalai ir variklio glusinimas.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 06 2006, 22:53 
Atsijungęs
Tech Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Geg 23 2006, 18:55
Pranešimai: 5595
Miestas: Kaunas
Bosas rašė:
nepaminejai vieno svarbaus pavaru perjungimas

paminėjau A punkte.rpm.Šitą,tikiuosi, turėtų suprasti bet kas,nors kartą tachometrą matęs.

Cituoti:
tepalai ir variklio glusinimas.

Jo.Bet imu kaip aksiomą,kad važinėjama tepalus keičiant reguliariai pagal gamintojo rekomendacijas,o variklis,jei stovima mažiau 3min,negesinamas.Priešingu atveju,nieko negaliu patarti,nes nebandžiau.

Ko neaprašiau-pataisų automatinei dėžei,bet niekad su jom nevažinėjau,todėl neturiu ir žinių.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 07 2006, 01:39 
Atsijungęs
Tech Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Geg 23 2006, 18:55
Pranešimai: 5595
Miestas: Kaunas
Apie "tuningus" ar elementarius kuro siurblio reguliavimus niekur neužsimenu,nes tai atskira tema.Ką surašiau,galioja standartiniams gamyklinių versijų dyz.varikliams su nedidelėmis koreliacijomis turbinai.Rimtesnė pataisa būtų tik ~2l HDI (ir kt.aukšto slėgio siurblių) varikliams,kurių laisvų apsukų sąnaudos yra (pagal gamintojus ir jų komentatorius) 0,6-0,8ltr/val ribose.


Paskutinį kartą redagavo 1 proffanas. Iš viso redaguota 0 kartus.

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 07 2006, 03:06 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Rgs 06 2006, 22:28
Pranešimai: 425
Miestas: Kaunas
Ar galima HDi varikliams sumazinti kuro sanaudas perprogramuojant ar pakeiciant tam tikrus parametrus masinos kompiuteryje?

_________________
Volvo XC70 - Mano
Citroen C5 2.0 HDI - Zmonos
Xantia Break 2.0 HDI Exclusive - Parduota :(


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 08 2006, 08:22 
Atsijungęs
Plepys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sau 07 2005, 08:19
Pranešimai: 1822
Miestas: Pravieniskes-2
proffanas rašė:
Dar prisiminiau;ne kartą rašiau,bet reik pridėti prie bendrų pastebėjimų.

H1.Užmiestyje ekonomiškiausias laiko/sąnaudų prasme važiavimas yra aukščiausia pavara laikant variklio apsukas,lygias jo max.sukimo momento apsukoms.Važiuoji greičiau-laimi laiko,pralaimi kuro.Važiuoji lėčiau-laimi kuro,pralaimi laiko.Daugumai automobilių optimaliausia yra 85-95 km/h,todėl ir manualuose pažymimos sąnaudos esant 90km/h.



tokiu greiciu vazineti man tiesiog nervai neatlaikytu, na nebent jei tas greitis butu miesto ribose............... :P ( zinoma juokauju ) na o saliarkos as jau metai kai su tokia auto vazineju tai brangesnes kaip po 2 litus uz litra nesu pirkes ir tikiuosi nereikes brangiau moketi todel as taupau jau pirkdamas kura ir nereikia sukti sau galvos del to lisno litro.............

_________________
DALIMIS C5
PRAVIENISKES-2
865616242
Aidasm357@gmail.com


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 08 2006, 10:56 
Atsijungęs
Senbuvis
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Vas 07 2004, 12:13
Pranešimai: 229
Miestas: Kaunas
Klysti,
kuro naudojimo apskaiciavimas yra reglamentuotas ES ir vykdomas spec laboratorijose
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/sit ... 0116LT.pdf
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 441:LT:PDF
Gali pasiskaityti
Be sito bandymu ciklo ne vienas auto negaus ES sertifikato


proffanas rašė:
P.S. Pagalvojau,kad šis dalykas daug kam irgi gali būti nežinomas...

L.Paskutinius maždaug 15 metų gamintojai manualuose ir tech.duomenyse dažniausiai duoda kompiuterinėmis programomis apskaičiuotas sąnaudas,kuriose neatsižvelgiama į realias sąlygas.Jie įskaičiuoja variklio galią,sukimo momentą,automobilio masę,įveda kažkokias vidutines pataisas miesto kamščiams,įskaičiuoja savo rekomenduotų padangų pasipriešinimą riedėjimui,bet visiškai neatsižvelgia į mašinos apkrovimą,kitokių padangų naudojimą ar realiuose keliuose pasitaikančias ilgas įkalnes ar nuokalnes bei be saiko degančius raudonus šviesoforus ar geležinkelio pervažas.
Žodžiu,gamintojų duodami sąnaudų rodikliai iš esmės yra iš piršto laužti;labai retais atvejais (tikrai žinau,kad tą daro Toyota) skelbiami realūs duomenys,gauti važinėjant 70kg sveriančiam pilotui realaus miesto sąlygomis.Bet miestai,kaip ir žmonės,yra labai skirtingi...

_________________
Raimis
Citroen C4 1,6 BlueHDI Shine
Alfa Romeo Stelvio 2,2 Q4


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 08 2006, 17:39 
Atsijungęs
Tech Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Geg 23 2006, 18:55
Pranešimai: 5595
Miestas: Kaunas
RaimisD rašė:
Klysti <....>


Taip ir nesupratau,kurioj vietoj suklydau? :roll: Mano žinios šiuo klausimu senos ir nebeatsimenu iš kur ištrauktos,bet duotame linke http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/sit ... 0116LT.pdf vos ne pažodžiui kartojama ką aš parašiau anksčiau. Žr. I-o priedo punktus 4.1 ir 7.2;rašoma ir apie realių sąlygų imitavimą,ir apie sąnaudų skaičiavimus pagal formules. Skirtumas tik toks,kad piloto masė imama 75kg, o ne 70kg,kaip buvau parašęs... Paskui,to paties priedo 9-as punktas leidžia "maudyti" vos ne kaip gamintojui galvon šauna (kiekvienam įstatymui yra apstatymas).Antrame linke pateikta informacija atrodo solidžiau,bet visvien-sąnaudos nustatinėjamos pagal išmetamųjų dujų sudėtį,visoms sudedamosioms leidžiant matavimo paklaidas.Taip ir gaunasi,kad realiai manualų pateikiamų sąnaudų pasiekti beveik niekada nepavyksta,t.y. jos "išlaužiamos iš piršto".... Šiaip tema įdomi ir būtų galima ją plėtoti atskiroj temoj;šioje bent jau aš vis dar bandau atsakyti į klausimą
Edma rašė:
Kame saknys,a?
:)


Paskutinį kartą redagavo 1 proffanas. Iš viso redaguota 0 kartus.

Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 08 2006, 17:40 
Atsijungęs
Tech Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Geg 23 2006, 18:55
Pranešimai: 5595
Miestas: Kaunas
Aidas1 rašė:
tokiu greiciu vazineti man tiesiog nervai neatlaikytu, na nebent jei tas greitis butu miesto ribose............... :P ( zinoma juokauju )


Ne tiek jau mažai (tiksliau-dauguma) ant Marijos žemės pilkų kelelių,kuriuose greitis apribotas ir iki 90km/h,ir netgi 70km/h,tai va būtent jie-Meka "ekonomistams" :D

Aidas1 rašė:
saliarkos brangesnes kaip po 2 litus uz litra nesu pirkes ir tikiuosi nereikes brangiau moketi todel as taupau jau pirkdamas kura ir nereikia sukti sau galvos del to lisno litro.............


Na, man tepavyksta tik dalį kuro poreikių patenkinti tokiomis kainomis,be to daug kas,kiek suprantu,pildosi kolonėlėse,ir mokėti po 3 ar 4 (neužilgo) litus už litrą,dalį iš jų dar ir išdeginant be reikalo, gali būti pernelyg didelė našta piniginei.Be to,pastoviai iškyla klausimai dėl per didelių sąnaudų (kitus gal paprasčiausiai siutina reikalas pernelyg dažnai pildyti baką),tai va į juos šioje temoje gal ir atsakysime.Kad būtų aišku,kur iš bako dingsta litras po litro... dešimtys litrų... šimtai litrų per metus,ir kartais visiškai be reikalo.Anaiptol nereklamuoju savo važinėjimo stiliaus (tai turėtų būti apmokami kelis mėnesius trunkantys kursai :lol: ) nes visų subtilybių raštu nenupasakosi,bet tegu kolegos žino,kas lemia vienokias ar kitokias sąnaudas.


Į viršų
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: Gru 08 2006, 19:36 
Aidas1 rašė:
siaip klausimas Profanui, jei tu tiek laiko praleidi prie kompo ( tai yra nemazai) tai pasakyk man kaip tu sigebi per metus pravaziuoti 50000km..................... :?: ir kada tai darai......... :?:

O ar tai daug? :) Aš taip pat turėčiau per metus panašiai pravažiuoti :)


Į viršų
   
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1 2 Kitas

Visos datos yra Array Etc/GMT-2


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 65 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007