WWW.CITRINA.LT diskusijų forumas

Jaukiausia palata visiems citroligoniams
Dabar yra Bal 19 2024, 19:04

Visos datos yra Array Etc/GMT-2




Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: Sau 02 2009, 21:44 
Atsijungęs
DUK moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Vas 25 2005, 19:54
Pranešimai: 630
Miestas: Vilnius
Nors, gal tiksliau būtų: kiek kainuoja gyvenimas su automobiliu? Kiek kainuoja automobilio išlaikymas? Kiek pinigų nubraukiama iš šeimos biudžeto geležinio arklio maistui ir kitiems jo poreikiams?
Tai klausimai turbūt kartas nuo karto kylantys mūsų galvose. Galvoje kiekvieno, kuris turi automobilį, vairuoja jį kasdien, suka kilometrus darbo ir nedarbo reikalais.
Turiu automobilį ir aš. Reikalingas jis man ir darbo reikalais, reikalingas man jis ir šeimoje, ypač, kai reikia važiuoti lankyti giminaičius gyvenančius priešingame gimtosios Lietuvos krašte. Šitie klausimai kyla ir man. Taigi, kai įsigijau naują automobili, nusprendžiau pradėti smulkiai rinkti ir kaupti informaciją apie pinigines išlaidas susijusias su automobiliu: jo eksploatacija, techninės būklės palaikymu. Prabėgo metai. Info surinkta. Trumpai pasidalinsiu ja su jumis. Taigi...
Automobilis: Citroen C5, Break; pagamintas 2001m (pagal VIN), nors parduotas buvo tik 2002; variklis: 2,2 HDI; Dėžė: automatas.
Automobilis pirktas 2007.12.16. Pirkimo dienai auto buvo pravažiavęs: 245806 km.
Šiai dienai, t.y. praėjus 1-iems metams ir 17-ai dienų, automobilis yra nuvažiavęs 278306. Taigi, jau pravažiuota 32500km.
Per metus patirtos išlaidos yra:
Kurui: 10809,38 Lt.
Eksploatacinės išlaidos: 4591,09 Lt.
Mano supratimu eksploatacinės išlaidos tai – Automobilio registracija, Technikinė, Draudimas, Tepalai, Filtrai, Diržai (guoliukai) ir jų keitimas, Padangos, Važiuoklės ir kitų mazgų tikrinimas, Valytuvai, Plovikliai, Plovimas, Valymas... Šioje išlaidų grupėje, liūto dalis tenka padangoms, nes tik nusipirkus automobilį, teko pirkti žieminių komplektą, o atėjus vasarai – vasarinių.
Remonto išlaidos: 3005,69 Lt.
Remontuoti teko: Vairuotojo purkštuką, Spidometrą, restauruoti vieną galinę šakę, valyti šiukšles iš langų apiplovimo bakelio, virinti galinio stabdžių disko apsaugą.
Keisti teko: Galinį langą/stiklą (dužo), Galinio valytuvo koją, Langų apiplovimo skysčio bakelio varikliuką, Vairuotojo durų rankenos iš lauko pusės vidurius, Stabilizatoriaus traukes, Galinio tilto: įvores, varžtus, riebokšlius, guolius.
Prie remontų priskyriau ir įvairias lemputes, bei baudas už greičio viršijimą :)
Taigi, per metus ir 17-a dienų C5-am ir jo išlaikymui išlesta 18406,16 Lt.
Jei paimti vidurkį, vidutiniškai automobiliui per mėnesį išleista 1472,50 Lt. Vienas kilometras kainavo – 0,57 Lt.
Štai tokios išlaidos. Taigi, tiek kainuoja gyvenimas su C5. Nors, čia gal reikėtų sakyti, ne C5, o tiesiog – automobiliu. Netgi nepavadinčiau to „pinigų nubraukimu iš šeimos biudžeto“, nes auto sutaupo ir laiko, ir padeda sudaryti sandėrius, ir dirbti darbus už kuriuos gaunam atlyginimus. Ar daug tai? Ar mažai? Nežinau :) Tai tik skaičiai, tik statistika... :) Tuo ir norėjau su jumis pasidalinti. O jei kas turit panašios info, būtų įdomu sužinoti.
Ačiū už dėmesį, jei jau perskaitėt viską ;)

Arvydasas

_________________
Mjo, ir reikėjao man pirkti ta Citroena...


Paskutinį kartą redagavo 1 ArvydasAS. Iš viso redaguota 0 kartus.

Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 03 2009, 18:23 
Atsijungęs
Plepys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Bir 16 2004, 12:21
Pranešimai: 1656
Miestas: Kaunas
Jei vaikai anksti vakare sumigs, tai pabandysiu ir aš istoriją sudėliot :D

_________________
Land Rover Range Rover 3,6 2010
ex XM 98' 2.9 V6 24v LPG APD
ex XM 98' 2,1td APD Break
ex XM 92' 3.0 V6 APD Break


Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 04 2009, 01:46 
Atsijungęs
Senbuvis

Užsiregistravo: Spa 09 2007, 08:06
Pranešimai: 356
Miestas: Kaunas
Labai smagus straipsniukas, tik vat nezhinau -
ArvydasAS rašė:
Prie remontų priskyriau ir įvairias lemputes, bei baudas už greičio viršijimą :)
shioj vietoj jus kogero juokaujate - kad ir kaip bezhiuretum - baudas(kaip ir kura) visgi reiketu priskirti prie eksploataciniu ishlaidu. Juo labiau, kad baudos nuo mashinos modelio nepriklauso, priklauso tik nuo Tarpines :)
O sheip Respects - ash kad ir kaip norechiau - metus laiko shitaip viska skaichiuoti tikrai nesugebechiau :(

_________________
C5'02 2.2 HDI exclusive automatas, vis dar ieshkau problemu.


Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 07 2009, 13:11 
Atsijungęs
Plepys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Vas 06 2004, 10:19
Pranešimai: 2227
Miestas: Kaunas
O koki tu cia "vairuotojo purkstuka" keitei? KOkia jo paskirtis? :)

_________________
Citroen C2 Style 1.4 HDi '05
Citroen C5 2,0 HDi, 2010 Onyxas


Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 07 2009, 16:03 
Atsijungęs
Tech Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Geg 23 2006, 18:55
Pranešimai: 5595
Miestas: Kaunas
xamas rašė:
O koki tu cia "vairuotojo purkstuka" keitei? KOkia jo paskirtis? :)
Skirtas jis apipurkšti priekiniam stiklui priešais vairuotoją, bet jei vairuotojas tuo metu pro šoninį langą iškiša galvą- apipurškia ir vairuotoją :D .


Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 07 2009, 16:27 
Atsijungęs
Senbuvis

Užsiregistravo: Spa 08 2007, 10:37
Pranešimai: 541
Miestas: Kaunas
Jeigu jau sakai, kad rašai ne tik apie gyvenimą su C5, bet apskritai su automobiliu, tai ir aš įkišiu savo trigrašį :) Tai va, pasakyčiau, kad daugoka pas tamstą išlaidų. Aš savo 2002 metų Toyotai per 10 000 km pakeičiau 1 lemputę ir visus valytuvus. Daugiau gedimų nebuvo :) Tiesa, nusipirkęs dar pasitikrinau važiuoklę, bet jokių trūkumų nesurado. Galiu ir apie C2 papasakoti. Per 1,5 metų naudojimą joje pakeistos 3 lemputės ir visi valytuvai. Daugiau gedimų taip pat nebuvo. :) Ai, tiesa buvau į Autosabiną nuvaręs techniniam aptarnavimui, tai dar pakeitė numerio apšvietimo lemputę. Va ir visos bėdos.

_________________
<< C8 2.2 HDi '06
Ford Mondeo Turnier 1.6 TDCi '12
Renault Grand Scenic 2.0T '07


Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 22 2009, 13:56 
Atsijungęs
Naujokas
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: Sau 18 2009, 22:24
Pranešimai: 76
Miestas: Vilnius
Tai jis dar greiciu dezes netvarke, kuo mane labai gazdinate :roll:

_________________
C5 2003m 2.0 HDI automatas


Į viršų
StandartinėParašytas: Sau 22 2009, 14:07 
Atsijungęs
Senbuvis

Užsiregistravo: Gru 08 2006, 08:20
Pranešimai: 432
Miestas: Kaunas/Vilnius
Baisuols rašė:
Tai jis dar greiciu dezes netvarke, kuo mane labai gazdinate :roll:

Su 2.2hdi varikliu buvo komplektuojamos ZF 4HP20 dėžės, kurios tokių kaprizų neturi :)

_________________
Automobilių galios didinimas (ChipTuning), suodžių filtrų (FAP) ir EGR vožtuvų šalinimas Kaune/Vilniuje: +370 676 22922


Į viršų
StandartinėParašytas: Vas 26 2009, 03:47 
Ka as zinau, as uz savo citrina C5 2001 12men 2,2 HDI Exclusive, stovis puikus, mokejau 18000Lt pries tris menesius. Draudimas Casko kainavo apie 900Lt/met, civilinis 250Lt/metus, guminiai kilimeliai 50Lt, tepalus keiciau su filtru Sintetiniai AD kazkur atsiejo apie 120Lt, reiktu dirzeli su itempeju pasikeist, dar kastuos kazkur apie 900Lt. Mano manymu automobilio islaidos per metus privaletu tilpti i 2000lt/metus (neiskaitant kuro, plovyku paslaugu), kitu atveju reikia ieskoti kito automobilio. Plius amortizacinis nuvertejimas kazkur apie 4000Lt/ metus. Tadturintys seimoje pora masinų, verciau lai susimasto, galgeriau mesti darba, nei remti autotransporto industrijos gigantus savo prakaitu:)


Į viršų
   
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas  Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra Array Etc/GMT-2


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 32 ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
POWERED_BY
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007