Cituoti:
olej rzepakowy = rapsu aliejus
Dokładnie o to chodziło

. W polsce jak jest promocja w supermarkecie to ten olej można kupić po 2zł za litr. Seryjny silnik diesla z układem wtryskowym bosch może jeździć na tym paliwie po wymieszaniu z olejem napędowym. Po zamontowaniu pompy wstępnej, grubszych przewodów paliwowych, wydłużeniu czasu grzania świec żarowych, ustawieniu pompy wtryskowej oraz zwiększeniu ciśnienia wtrysku można jeździć na tym paliwie nawet zimą

.
Jak przyjedziecie do polski to niech was niezdziwi taki widok
http://admoto.pl/pub/art.asp?g=GS&n=094 ... F743%2ExmlTo jest nasz klubowy kolega. Jeździł peugeotem 309 z logo FSO, a teraz ma Xantie. Najprawdopodobniej będzie on na zlocie.
Cituoti:
ile kosztuje na Polsce chleb bialy formowy
Średnia cena za zwykły biały mieszany chleb 600 gram 1,70 PLN to jest około 1,55 LTL Jest on najbardziej popularny w Polsce.
Ciężko jest porównać ceny chleba w polsce do cen chleba na lietuvis.
Chleb pieczony w formach to w Polsce prawdziwa rzadkość i w związku z tym jest on droższy 2-3 PLN (1,82-2,73 LTL) 400gram.
Jeśli chodzi o pieczywo to w polsce jest pewne odwrócenie ekonomi. Żyto jest znacznie tańsze od pszenicy. Tymczasem w polsce chleb biały pieczony z pszenicy jest najtańszy a najdroższy jest chleb razowy pieczony z żyta.
Jak będziecie kiedyś kupować chleb w polsce to odradzam zakupy w dużych sklepach. Pieczywo w supermarketach jest bardzo tanie (chleb 600 gram 1zł) ale jest niskiej jakości. Następnego dnia taki chleb nienadaje się do spożycia. Polecam zakupy w małych sklepach, piekarniach lub na bazarach.
Pytajcie śmiało o ceny różnych towarów postaram się wam je podać.