Tiltas surinktas ir uždėtas, veikia, ratai sukasi, stabdyt stabdo.
Nauji šakių guoliai, viena nauja ašis, perrinkti abu suportai (deja Autofren komplektais, gerų nebėra ir nebebus), naujos ATE kaladėlės, naujos stabdžių žarnelės ir nauji stabdžių vamzdeliai, apynaujės tilto pagalvės. Dar reikės susitvarkyti iki galo ir susidėti stabdžių diskų apsaugas. Vienos gal reikės naujos, jei tingėsiu tvarkyti. Ir sudėti rankinio trosus, nes dabar arba visai išmesti, arba dar likę būgninių stabdžių trosai, bet lyg išmesti visai.
Kaip bematavau, vistiek torsionų šlicų nepataikiau, turbūt per vieną dantį, tai galas nusidropino. Šiaip aš norėjau standartinio aukščio mašinos, bet su 15" ratais nėra taip jau ir žemai, tik labai padanga į kėbulą sulindus. Pažiūrėsim dar, ar pakelt kaip priklauso, ar tiesiog ir priekį pažemint teks. Noris, kad per mišką pravažiuotų, bet lyg kaip ir turėtų pravažiuot

Ta proga mašina atvažiavo iki naujos darbo vietos savo ratais ir varikliu, be duslintuvo. Garso buvo

Priekiui parsivilkau TU3 traversą su šakėm ir apžiūrėjęs supratau, kad netiks, nes pas TU/TUD variklius skiriasi dėžės, tai ir pavarų perjungimai, ir nėra kronšteino pavarų traukučių svirčiai prisukti.
Tada parsivilkau XU7 traversą nuo ex brolio/mano Furio, tas jau turi tikti. Šakėm sailentai supirkti, šarnyrus dar nuo 2015tų turjau lentynoj originalius pasidėjęs, stabilizatoriaus traukes irgi nupirkau, vairo traukes ir antgalius nupirkau, kolonėlės gumas, įvorę, pusmėnulį. Remontuosim mechaninę kolonėlę ir mesim lauk stiprintuvinę ir kartu su visa traversa pakeisim visą priekinę važiuoklę. Paskui dar kažkada lauks pakaba, t.y. kokie nors geresni amortikai ir spyruoklės, naujus atraminius irgi turiu nuo 2015tų, taip ir nepakeistus, dar gal atraminių gumų reiks. Daug kas tinka nuo Xsaros/306/Berlingo, tai dar dalių tokių yra. Dar reiks abiejų priekinių ratų guolių, nes kažkas ten baisiai ūžia, tai nežaisim ir keisim abu.
Gavau šrote priekinį stabilizatorių nuo Peugeot Partner 2007tų 1,6HDi. Forma tokia pati, tik storis 21mm, kai ZX gamyklinis 18mm. Laikikliai irgi tinka, tik gumas reiks pasikeist. O gal net nekeist, nes paliktos užmautos originalios tvarkingos BOGE, o nupirkt tokių nėra, nebent irgi originalą užsakinėt. Bet gal pakeisiu, nes užsakiau Delphi, praktiškai geriausia, kas yra. Jei prastai neatrodys, dėsim naujas.
Turbinos kartridžas netinka, šalta dalis užmovus neprasisuka, remiasi į sraigę. Penktadienį būsiu Vilniuje gal su reikalais, reiks nuvežt į patį turbocentrą parodyt, gal kažką sugalvos arba surinks. Ant turbinos, nuplovęs tepalus, radau užrašyta Berlingo. Berlingo niekada neturėjo 2.0HDi 80kw variklio, tik 66kw. Turbinos gal skiriasi tik tuo, kad 66kw pati save valdo, o 80kw vakuumu valdo kompas, bet teoriškai gal turėtų nesiskirti, tik valdymą perkeiti ir sraigių kampus persuki. Bet va turbūt skiriasi. Na turbinistaia gal pasakys, kur replės. Iš vaizdo tai tas pats, tik vat ten kokia puse milimetro per daug.
Tai tiek naujienų gal.