tadas1991 rašė:
Praktikoje dažniausiai niekas šakės nekeičia. Guolio vieta beveik visada būna nepažeista, tai įsideda normaliai ir tiesiai, o riebokšlio lizdas būna pavalgytas tik vienoje pusėje dažniausiai, tai įsiklijuoja ant poliuretaninių klijų arba paprasčiausiai hermetiko, ir laiko tikrai gerai. Bet skrupulingumas šitoje vietoje nėra blogai, nuo to bus tik geriau metų bėgyje.
O reguliavimo metodo paslaptimis gal galit pasidalinti? Kadanors gal reikės perrinkti mamukui tas šakes, jei jau blogai pasidarys (kolkas ant plikledžio stabilu būdavo, padangas irgi lygiai siurbia), tai sugalvot kažkokį būdą reikia. Klibint ir su tarpumačiu matuot gal, arba kažkaip atskirai detales matuot, o gal sugalvojot kažką kito, ar radot dokumentacijoj?
Senose XM, Xantia, BX, C15 sistemose tai velenėlis kišasi kiaurai per kaušelį, tai suveržus pilnai guolius, pamatuoji su super ilgu slankmačiu arba su tarpumačiu velenėlio išlindimą bendrą, ir aišku, o čia viskas uždara.
Na, jei šakės būčiau neturėjęs, tai būčiau nekeitęs, bet netoliese yra labai geras laužynas, nešiesi savo raktus ir sukiesi, ką reikia

Abi šakės su stabilnyku (kurį, deja, teko sugadint), plius suportas su stabdžių disku- apie 30 eurų. Šiaip ten galima visai gražiai sutvarkyt vidinį paviršių, paėmus kokio nors "skysto metalo", užliejus ir po to nušlifavus, bet tiek to.
Guolių reguliavimas.Ilgokai skaiteliojau apie šitą procedūrą, nieko padoraus neradau, apart švediško serviso manualo XM'ui.Žodžiu, paėmiau šakę, įdėjau plastikinę įvorę, supresavau išorines oboimas, lengvai patepiau jas.Sumoviau vidines oboimas ant įvorės ir dangtelius su varžtu.Reguliavimo šaibos kol kas nedėjau.Lengvai priveržiau varžtą (naudojau originalų, tik jis ilgokas, tai užmoviau dar porą dangtelių, kad sriegio užtektų).Pamatavau tarpelį (reiktų, aišku, laikrodinio indikatoriaus su stovu, bet teko pasitenkinti slankmačiu).Iš gautos reikšmės atėmus 0.20 mm(čia tarpelis senesniems modeliams, bet nemanau, kad C5 kažkas ypatingai skiriasi), gaunasi reguliavimo šaibos storis. Tada dar kartą išardžiau, surinkau jau su šaiba, vėl patikrinau ir tik po to viską sutepiau ir galutinai sudėjau į vietą. Mano nuomone, originalią reguliavimo šaibą galima naudoti tik tuo atveju, kai visų kitų komponentų (dangtelių, guolių oboimų, įvorės) išmatavimai yra absoliučiai vienodi, visais kitais atvejais reikia ją parinkinėt. Kuo storesnė reguliavimo šaiba, tuo mažesnis tarpelis gaunasi ir tuo pačiu labiau įveržiami guoliai. Šaiba visada būna išorinėj (rato) pusėj, tarp guolio ir dangtelio.Visų trijų šakių, kurias išardžiau, šaibos buvo sveikos.
Pamenu, kaip pas Alvydą man Xantiai tuos guolius keitė, niekas ten nieko nematavo, Alvydas atėjęs nagą prikišo-gerai bus

Aišku, kai keiti jau kažkelintą kartą, tai gal ir tokia praktika atsiranda...