Nebūk paviršutiniškas
Paminėti 5 standartai, o kadangi forumas buvo (2002-2003 metais, todėl gal dabar nėra jo. Gal jį palaikė kokia nors labdaringa organizacija? Svarbiausia, kad pateikiama visa informacija su nuorodomis į šaltinį, kam reikės susiras.) Rusijoje, yra visiškai normalu kad pirmuosius 2 išvardijo rusiškus, o tik sekantys yra tarptautiniai. Kol Lietuva nebuvo ES narė, pas mus taip pat svarbesni buvo vietiniai standartai ĮST ir LST. Dabar jau galioja EN standartai, tačiau, jei nėra standarto atitinkamam produktui, galioja ir DIN, ir ASTM, ir API. Praplėstum akiratį puslapyje
www.lsd.lt ir pasivartęs darniuosius Lietuvos standartus LST EN, tuomet užrašas "ТУ/ГОСТ/DIN/ASTM/API" nereikštų vienintelio GOST'o. Galiu priminti, kad GOST'as taip pat nėra iš piršto laužtas ir labai dažnai atitnka standartus IEC ir EN.
Apsišvietimui:
dažnai naudojamas DIN standartas (Deutsches Institut für Normung), galiojantis tik Vokietijoje, yra tapęs daugelio tarptautinių standartų šaltiniu, ne vokiečiai yra "ordnungo" šalininkai ir yra nuveikę didžiausią darbą standartizavimo srityje.
ASTM standartas mažai mums žinomas (žinomesnis Amerikose), tačiau jis taip pat galioja, jei nėra kito atitikmens. O egzistuoja nuo 1898 metų.
API standartas, tai visame pasaulyje pripažintas American Petroleum Institute, kurio laboratorijose sertifikuojamos viso pasaulio alyvos ir suteikiamos mums visiems gerai žinomos "klasės pagal API", kurios rašomos ant visų Lietuvoje parduodamų variklinių alyvų.
Malonu, kad yra tokių žmonių, kaip tamsta, atliekančių tokius eksperimentus, tačiau šiuo metu atliekamas tavo eksperimentas techniniu požiūriu (nekalbant apie mokslinį dėl suprantamų priežasčių) yra visiškai bevertis. Neįsižeisk, tačiau taip yra. Turėtų būti mažiausiai 2 varikliai, dirbantys vienodomis sąlygomis ir vienu metu - tai minimalus reikalavimas eksperimentui. Kompresijos padidėjimas - nebūtinai bus dėl teigiamo Xado poveikio, deja ant žiedų patekusi alyva taip pat padidina kompresiją. Taigi, tavo minėtas subjektyvus faktorius išlieka, kiek beregistruotum/matuotum/filmuotum.
Visgi nusiminti nereikėtų, kadangi po tavęs ateis kiti, kurie, tavo veiklos paskatinti, atliks eksperimentą kruopščiau ir teisingiau.
Kad negalvotum, jog esu visiškas priedų į alyvą priešininkas, galiu pasakyti, kad mano nuomone alyvos priedų laukia puiki ateitis. Be to juos naudoja ir dabar visi alyvų gamintojai. Tačiau, vos tik atsiradus
iš tikrųjų veiksmingam priedui, o tokie tik atsiradę kaipmat patenka į rimto gamintojo rankas, jis pradedamas naudoti alyvose, kurias galime nusipirkti (kam tada juos pirkti atskirai

?).