Paskaitėlių ciklas "Ar žinote, kad..." (Nr.8)

 

 

Paskaitėlė Nr.19:

Citroën traktorius
 

Šiek tiek daugiau besidomintys Citroën istorija ir netingintys panaršyti po Internetą, gali būti aptikę įdomų geltonos spalvos traktorių su << ant radijatoriaus grotelių, tačiau informacijos apie jį praktiškai nėra. Šis mistinis traktorius ir man nedavė ramybės, todėl teko šiek tiek pasikapstyti. Na ir ką gi? Taigi, šis traktorius buvo pradėtas konstruoti 1939taisiais, panaudojant apsuktą 4 cilindrų Traction Avant 7 variklį. Įdomu tai, kad traktorius buvo su 4 varomaisiais ratais. Traktorius pavadintas Type J. 1946 metais jis pateko į išbandymų centrą Ferté-Vidamme, kur ir buvo surastas 1996aisiais.
Tai nebuvo pirmas bandymas įsiterpti į traktorių gamybos rinką - dar 1919-20 metais, panaudojant sustiprintą automobilių B2 šasi, buvo pagaminta apie 700 nedidelių traktorių, tačiau tolimesnės gamybos atsisakyta, siekiant susikoncentruoti automobilių gamyboje.
Kitas bandymas buvo panaudoti pusvikšrių technologijas, tačiau apsiribota tik prototipais. Vienas iš jų naudojo vien Kegresse-Hinstin važiuoklę, o kitas buvo tradicinis pusvikšris.


 

 

Paskaitėlės 1-5   Paskaitėlės 6-10  Paskaitėlės 11-13  Paskaitėlės 14-15  Paskaitėlės 16  Paskaitėlė 17  Paskaitėlė 18


Rubrikėlės autorius - Grumlinas, iniciatorius - Mario.